Načítání obsahu...

Rady a informace

Rady a informace


Typy dveří

Interiérové dveře
Každý z nás si to ani neuvědomuje, ale interiérové dveře jsou po našem boku značnou část života. Jejich správný výběr by neměl být podceněn, muhou o Vás, mimo jiné, prozradit jaký máte vkus a co se Vám líbí. Interiérové dveře GERBRICH dají Vašemu interiéru konečný vzhled. Firma GERBRICH jde s dobou a nabízí dveře pro každého zákazníka. Výběr je z moderních dveří, designových dveří, ale i z rustikálních dveří, které mohou zdobit interiéry vil z minulého století. Pokud hledáte dveře pro chatu či chalupu, můžete si vybrat i z masivních dveří, které sjednotí celý interiér.
Interiérové dveře GERBRICH vynikají vysokou kvalitou, funkčností a svou elegancí. Jsou prověřené dlouhodobým užíváním spokojených zákazníků.

Protipožární dveře
Protipožární dveře se užívají tam, kde je potřeba požární ochrana budov a hrozí požární riziko či nebezpečí. Budovy s tímto zvýšeným rizikem jsou pomocí dveří rozděleny na požární úseky tak, aby se v případě požáru plameny nerozšířily na celý objekt a současně byly chráněny únikové cesty.
Úkolem těchto specifických interiérových protipožárních dveří je bránění rychlému šíření plamenů a také šíření tepelného toku. Požární odolnost a umístění protipožární prvků vychází z požární zprávy, kterou zpracovává odborná firma. Protipožární dveře se používají proto, aby vám poskytly dostatečně dlouhou dobu k evakuaci.
Protipožární dveře GERBRICH lze vyrobit v provedení plné hladké, prosklené a kazetové. Veškeré typy protipožárních dveří lze vyrobit v mnoha povrchových úpravách. Protipožární dveře se vyrábí i v atypických rozměrech a provedeních.

Bezpečnostní dveře
Vchodové bezpečnostní dveře GERBRICH budou reprezentační vstupní branou do vašeho soukromého království. Jsou elegantní a přitom zároveň chrání! Bezpečnostní dveře jsou zároveň jedním z nejdůležitějších prvku ochrany našich domovů.
Bezpečnostní dveře se dělí podle jednotlivých bezpečnostních tříd a doplňkových bezpečnostních prvků. Podle platné evropské normy jsou bezpečnostní dveře rozděleny do několika bezpečnostních tříd. V hodnocení platí čím je číslo vyšší, tím lepší stupeň ochrany dveře poskytují.
Bezpečnostní dveře a jejich třídy se klasifikují na základě evropských norem ČSN P ENV 1627 - 1630, které vychází z navazujících evropských norem popisujících zkoušky pro stanovení odolnosti při statickém zatížení, odolnosti při dynamickém zatížení a rovněž odolnosti proti manuálním pokusům o násilné vniknutí.
Bezpečnostní dveře třídy RC 2 a RC 3 lze vyrobit i jako kouřotěsné nebo s vyšší zvukovou neprůzvučností.

RTG dveře
RTG dveře neboli dveře s olověnou výplní jsou určené do prostor, kde je potřeba oddělit prostory od radiologického prostředí, např. nemocnice, zubní ordinace apod.
Dveře jsou vyráběny v plném hladkém provedení. Je možné použít nalepovací rámeček nebo stříbrný proužek apod. (bez zásahu do konstrukce dveří)
Pro olověné dveře je nutné použít speciální zárubeň s olověnou vložkou potřebné tloušťky a odpovídající nosností.

Protihlukové dveře
Protihlukové dveře nebo také zvukově izolační dveře Vám umožní oddělit hlučné prosotory od prostor, kde je vyžadováno klidné prostředí. Dveře mají speciální izolační konstrukci a lze je dodat v plném hladkém provedení (A1) nebo v proskleném (A2-A6).

Kouřotěsné dveře
Tyto speciální interiérové dveře zabraňují šíření kouře, čímž chrání únikové cesty (schodiště apod.) při požáru. Většinou jsou kombinované s protipožární odolností, ale lze vyrobit i kouřotěsné dveře bez požární odolnosti. Použití kouřotěsných dveří v objektech předepisují hasiči v požární zprávě, která je nedílnou součástí projektové dokumentace při výstavbě podléhající stavebnímu povolení.
Kouřotěsné dveře lze osadit do speciélní dřevěné obložkové nebo rámové zárubně, ale i do ocelové zárubně.